DW-15-12-L-S-745
Part Number:
DW-15-12-L-S-745
Description:
CONN HDR 15POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height :
0.745" (18.923mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
15
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)