HDWM-06-59-S-S-512-SM
Part Number:
HDWM-06-59-S-S-512-SM
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.977" (24.816mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.512" (13.005mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)