TW-03-03-G-D-435-SM-A
Part Number:
TW-03-03-G-D-435-SM-A
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.467" (11.862mm)
Length - Post (Mating) :
0.032" (0.813mm)
Length - Stack Height :
0.435" (11.049mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)