FW-03-05-G-D-340-230
Part Number:
FW-03-05-G-D-340-230
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.570" (14.478mm)
Length - Post (Mating) :
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height :
0.340" (8.636mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)