FW-03-05-G-D-278-150
Part Number:
FW-03-05-G-D-278-150
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.428" (10.871mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.278" (7.061mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)