TW-05-08-L-D-220-395
Part Number:
TW-05-08-L-D-220-395
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.216" (5.486mm)
Length - Stack Height :
0.220" (5.588mm)
Length - Tail :
0.395" (10.033mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)