ZW-11-11-T-D-320-070
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ZW-11-11-T-D-320-070
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK .100" 22POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.540" (13.716mm)
Length - Stack Height :
0.320" (8.128mm)
Length - Tail :
0.070" (1.778mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
22
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)