FW-04-03-LM-D-165-065
Part Number:
FW-04-03-LM-D-165-065
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.230" (5.842mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.165" (4.191mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)