FW-04-03-L-D-280-075
Part Number:
FW-04-03-L-D-280-075
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.355" (9.017mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.280" (7.112mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)