FW-04-03-L-D-215-115
Part Number:
FW-04-03-L-D-215-115
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.330" (8.382mm)
Length - Post (Mating) :
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)