FW-04-03-L-D-141-213
Part Number:
FW-04-03-L-D-141-213
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.354" (8.992mm)
Length - Post (Mating) :
0.213" (5.410mm)
Length - Stack Height :
0.141" (3.581mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)