DW-10-13-T-D-915
Part Number:
DW-10-13-T-D-915
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height :
0.915" (23.241mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)