DW-21-08-F-S-200
Part Number:
DW-21-08-F-S-200
Description:
CONN HDR 21POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
21
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)