HW-03-10-G-D-686-SM-A
Part Number:
HW-03-10-G-D-686-SM-A
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK SMD GOLD
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.079" (2.007mm)
Length - Stack Height :
0.686" (17.424mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)