FW-03-01-G-D-200-453
Part Number:
FW-03-01-G-D-200-453
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.698" (17.729mm)
Length - Post (Mating) :
0.453" (11.506mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)