HW-05-14-G-D-834-366
Part Number:
HW-05-14-G-D-834-366
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height :
0.834" (21.184mm)
Length - Tail :
0.366" (9.296mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)