EW-13-09-G-S-375
Part Number:
EW-13-09-G-S-375
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.025" (0.635mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
13
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)