TW-05-06-S-S-350-110
Part Number:
TW-05-06-S-S-350-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.213" (5.400mm)
Length - Stack Height :
0.350" (8.890mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)