FW-05-04-L-D-490-090
Part Number:
FW-05-04-L-D-490-090
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.670" (17.018mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.490" (12.446mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)