FW-05-04-L-D-465-065
Part Number:
FW-05-04-L-D-465-065
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.620" (15.748mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.465" (11.811mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)