FW-05-04-L-D-289-150
Part Number:
FW-05-04-L-D-289-150
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.529" (13.436mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.289" (7.341mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)