FW-05-04-L-D-228-078
Part Number:
FW-05-04-L-D-228-078
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.396" (10.058mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.228" (5.791mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)