FW-05-04-L-D-200-156
Part Number:
FW-05-04-L-D-200-156
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.446" (11.328mm)
Length - Post (Mating) :
0.156" (3.962mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)