FW-05-02-L-D-500-150
Part Number:
FW-05-02-L-D-500-150
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.725" (18.415mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)