FW-05-02-L-D-337-126
Part Number:
FW-05-02-L-D-337-126
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.538" (13.665mm)
Length - Post (Mating) :
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height :
0.337" (8.560mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)