FW-04-02-G-D-120-065
Part Number:
FW-04-02-G-D-120-065
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.260" (6.604mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)