TW-12-06-T-S-445-SM
Part Number:
TW-12-06-T-S-445-SM
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.605" (15.367mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.445" (11.300mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)