DW-07-20-F-D-708
Part Number:
DW-07-20-F-D-708
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.312" (7.925mm)
Length - Stack Height :
0.708" (17.983mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)