TW-10-01-L-S-128-073
Part Number:
TW-10-01-L-S-128-073
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating) :
0.122" (3.099mm)
Length - Stack Height :
0.128" (3.251mm)
Length - Tail :
0.073" (1.854mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)