ZW-04-20-S-D-590-360
Part Number:
ZW-04-20-S-D-590-360
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.590" (14.986mm)
Length - Tail :
0.360" (9.144mm)
Number of Positions :
8
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)