TW-03-07-S-D-460-094
Part Number:
TW-03-07-S-D-460-094
Description:
CONN BRD STACK 2.00 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.198" (5.029mm)
Length - Stack Height :
0.460" (11.684mm)
Length - Tail :
0.094" (2.388mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)