FW-03-02-G-D-092-129
Part Number:
FW-03-02-G-D-092-129
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.296" (7.518mm)
Length - Post (Mating) :
0.129" (3.277mm)
Length - Stack Height :
0.092" (2.337mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)