FW-03-02-G-D-200-195
Part Number:
FW-03-02-G-D-200-195
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.470" (11.938mm)
Length - Post (Mating) :
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)