FW-03-02-G-D-118-080
Part Number:
FW-03-02-G-D-118-080
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.273" (6.934mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
0.118" (2.997mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)