TW-07-03-G-S-222-082
Part Number:
TW-07-03-G-S-222-082
Description:
CONN BRD STACK 2.00 7POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.231" (5.867mm)
Length - Stack Height :
0.222" (5.638mm)
Length - Tail :
0.082" (2.083mm)
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)