TW-05-06-F-D-445-SM
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-05-06-F-D-445-SM
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.605" (15.367mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.445" (11.300mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)