FW-04-02-L-D-300-100
Part Number:
FW-04-02-L-D-300-100
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.475" (12.065mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)