FW-05-03-G-D-227-145
Part Number:
FW-05-03-G-D-227-145
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.372" (9.449mm)
Length - Post (Mating) :
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height :
0.227" (5.766mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)