FW-05-03-G-D-236-079
Part Number:
FW-05-03-G-D-236-079
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.315" (8.000mm)
Length - Post (Mating) :
0.079" (2.007mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)