FW-05-03-G-D-195-150
Part Number:
FW-05-03-G-D-195-150
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.345" (8.763mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.195" (4.953mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)