FW-05-03-G-D-200-065
Part Number:
FW-05-03-G-D-200-065
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.265" (6.731mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)