FW-03-03-L-D-192-073
Part Number:
FW-03-03-L-D-192-073
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.265" (6.731mm)
Length - Post (Mating) :
0.073" (1.854mm)
Length - Stack Height :
0.192" (4.877mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)