FW-04-02-L-D-115-180
Part Number:
FW-04-02-L-D-115-180
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.370" (9.400mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.115" (2.921mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)