DW-20-14-T-S-1250
Part Number:
DW-20-14-T-S-1250
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height :
1.250" (31.750mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)