TW-14-02-T-S-158-110
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-14-02-T-S-158-110
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
2.00 MM FLEX STACK, FLEXIBLE BOA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.109" (2.769mm)
Length - Stack Height :
0.158" (4.013mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
14
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)