FW-05-04-F-D-400-125
Part Number:
FW-05-04-F-D-400-125
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.615" (15.621mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)