FW-03-04-L-D-375-250
Part Number:
FW-03-04-L-D-375-250
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.715" (18.161mm)
Length - Post (Mating) :
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)