FW-03-04-L-D-213-168
Part Number:
FW-03-04-L-D-213-168
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.471" (11.963mm)
Length - Post (Mating) :
0.168" (4.267mm)
Length - Stack Height :
0.213" (5.410mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)