FW-03-02-L-D-135-150
Part Number:
FW-03-02-L-D-135-150
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.360" (9.144mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.135" (3.429mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)