HW-05-09-G-D-280-225
Part Number:
HW-05-09-G-D-280-225
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height :
0.280" (7.112mm)
Length - Tail :
0.225" (5.715mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)